RCA 29" LED 720p 60Hz HDTV | LED29B30RQ
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
03
quantity
Product details
Category
Enjoy your favorite movies on this RCA LED32B30RQ LED HDTV that features 720p resolution, a 3D digital comb filter, digital noise reduction and a 3500:1 contrast ratio to ensure a clear, stunning picture. Two 8W speakers provide high-quality audio.
UPC 883393001508
Size 29 inches
Brand RCA
Wattage 8 watts
Model Name D2
Model Year 2023
Resolution 720p
Tuner Type ATSC
Audio Input RCA
Screen Size 29 Inches
Aspect Ratio 16:9
Line Voltage 110 VAC 60 Hz
Manufacturer RCA
Model Number LED29B30RQ
Model Series D2
Refresh Rate 60 Hz